Formy porozvodového uspořádání péče o děti - PhDr. Kateřina Fořtová
úterý 24 duben 2018, 08:30 - 14:00
Zobrazení : 198
Kontakt Ing. Andrea Danělišynová tel.: 774 430 771, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Začátek výuky: 8:30 (prezence od 8:00), Konec výuky: 14:00

Akreditace: Kurz je akreditován MPSV, jeho absolvování lze zahrnout do zákonem stanovené povinnosti vzdělávání pracovníků v sociálních službách.

Lektorka: PhDr. Kateřina Fořtová

Aktuálně působí jako školský a poradenský psycholog. Je autorkou metodiky pro pedagogy: "Jak pracovat s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami".

Cena za osobu: 1 490 Kč

Akreditace MPSV, osvobozeno od DPH podle §57 odst. 1 písm. d) zákona č. 235/2004 Sb., o DPH ve znění pozdějších předpisů. U ostatních účastníků je nutno přičíst 21 % DPH.

Součástí semináře jsou vzdělávací materiály a bohaté občerstvení vč. oběda a coffeebreaku.

Cíl: Cílem vzdělávacího programu je zvýšení odborných kompetencí sociálních pracovníků v oblasti práce s rodinou v situaci rozvodu. Účastníci se seznámí s aktuální legislativní úpravou, získají informace o současných „trendech“ v porozvodovém uspořádání péče o dítě, o klíčových kritériích, která by měla figurovat jako zásadní při volbě vhodného modelu péče. Samostatná kapitola je věnována problematice domácího násilí, prevenci traumatu ze ztráty u dítěte a možnostem klinického využití kresby rodiny v kontextu rozvodové problematiky.

Program:

  1. Manželství a rozvod (kapitola zabývající se institutem manželství a rozvodem v historických souvislostech a vývojem legislativy v oblasti rodinného práva)
  2. Formy uspořádání péče o děti po rozvodu: jednotlivé modely péče o dítě (výhradní, střídavá, společná), kritéria rozhodování při svěření dítěte do péče, vývojová potřeba mateřského i otcovského principu výchovy v kontextu institutu střídavé péče
  3. Rozvod a problematika domácího násilí: vymezení pojmu, právní úprava proti DN v současné legislativě, metoda SARA, vliv traumatických zážitků na rozvoj dětského mozku a osobnosti, projevy dětí postižených DN a perspektivy dětí vyrůstajících v rodinách postižených násilím
  4. Prevence traumatu u dětí: definice vzniku traumatu, nejčastější příčiny traumatizace dětí, symptomy traumatu dle věku, první pomoc při traumatu
  5. Průvodce rozvodem pro rodiče: co potřebují vědět rodiče, co potřebují vědět děti, jednotlivé fáze zpracování ztráty, možnosti emoční podpory při zpracování zármutku
  6. Klinické využití kinetické kresby rodiny v kontextu rozvodové problematiky: screeningový dotazník kinetické kresby rodiny, rozbor jednotlivých indikátorů, indikátory ohrožení v dětské kresbě, rozhovor nad kinetickou kresbou rodiny, ukázky kazuistik 

Přihlášku naleznete ke stažení níže, na seminář se lze přihlásit také pomocí online registrace.

Místo Slezské vzdělávací centrum, Karola Sliwky 225/41, Karviná-Fryštát
stridava-pece-vliv-na-psychiku-deti.jpg

Ke stažení:   POZVÁNKA

Ke stažení:   PŘIHLÁŠKA

ONLINE REGISTRACE ÚČASTNÍKŮ:

Níže uveďte údaje osoby, která registraci provádí, tedy Vaše údaje. Poté vyplňte údaje Účastníka 1, i když jste jím Vy sami. Pomocí tlačítka níže "PŘIDAT ÚČASTNÍKA" přidejte údaje dalších účastníků. 
Pole označena hvězdičkou jsou povinná.

E-mailem dostanete potvrzení přihlášky. V něm najdete také odkaz k případné úpravě údajů/účastníků včetně možnosti smazání celé přihlášky (všech). 
Zachovejte prosím tento e-mail.

Zde zadejte údaje prvního účastníka. Pro přidání dalších použijte tlačítko níže.
KalendářKalendář


Hledáte školení, která provádíme celoročně a nenašli jste je zde?
Podívejte se na stránku Zákonná školeníSvářečské kurzy nebo Firemní kurzy.

Případně nás neváhejte kontaktovat pomocí níže uvedených údajů.

Přihlášení

Kalendář všech školení

Kontakt
SLEZSKÉ VZDĚLÁVACÍ CENTRUM s.r.o.
Karola Śliwky 225/41
733 01 Karviná
IČ 286 16 677.

Tel: +420 774 430 771
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Webdesign - pavel piatek.cz